כניסה

PersoPhone

מספר הפרויקט:

170310

שמות הסטודנטים המציגים:

אדם קובריגרו, מיכאל גולדנברג וגיא מנחם

שם הפרויקט:

PersoPhone

שם המנחה:

ד"ר אילן קירש

שם הסדנה:

טלפונים סלולאריים

תקציר הפרויקט:

ע"פ סקר של חברת מובילינקס משנת 2015 – 46% ממשתמשי הטלפונים החכמים בישראל מחליפים מכשיר תוך שנה או פחות מהרכישה, 33% מחליפים מכשיר בתוך פרק זמן של בין שנה לשנתיים, ו-11% מחליפים מכשיר תוך שנתיים עד שלוש שנים.

תהליך בחירת מכשיר טלפון חכם חדש מורכב ומייגע, ובמקרים רבים נרכש לבסוף מכשיר שאינו תואם באופן מלא את הצרכים המדויקים. מטרת פרויקט PersoPhone היא לסייע לנו בהחלטה איזה מכשיר מתאים לנו ע"י דגימת הפעילות שלנו בפועל (במכשיר הישן) וההמלצה על מכשירים שמתאימים לפעילות זו.

בין הנתונים שנאספים ומעובדים: צריכת סוללה, שטח אחסון בשימוש, היקף שימוש במצלמה, עומס על ה-CPU, ועוד. לדוגמא, אם הסוללה מגיעה למצב קריטי מדי יום נדרש מכשיר עם סוללה חזקה יותר.

לצורך המלצה על מכשירים מתאימים מתוחזק מאגר עם מידע על מכשירים נפוצים בשרת נפרד. האפליקציה המותקנת על הטלפון דוגמת את הפעילות ומתקשרת עם שרת המידע לצורך קבלת המלצות על מכשירים ספציפיים.

אלגוריתם ההמלצה על מכשירים מבוסס על חיפוש התאמה מקסימלית בין אופי השימוש של המשתמש, כפי שנדגם אוטומטית ע"י האפליקציה, לבין תכונות המכשירים במאגר, תוך מתן משקל לכל תכונה ע"פ חשיבותה באופן כללי ו\או ע"פ העדפות המשתמש.

ארכיטקטורת המערכת מתבססת על הטכנולוגיות הבאות:
Native Android ?? RestAPI (NodeJS) ?? Postgres