כניסה

WiisyScreen - מסך מגע לכל מרצה!

מספר הפרויקט:

170802

שמות הסטודנטים המציגים:

אור צורי, עופר שן, אביחי פרנקו וירדן אינגבר

שם הפרויקט:

WiisyScreen - מסך מגע לכל מרצה!

שם המנחה:

מר גיא רונן

שם הסדנה:

פיתוח תוכנה בטכנולוגיות דוט-נט מתקדמות

תקציר הפרויקט:

הרעיון:

WiisyScreen הינו כלי עזר למרצים המאפשר להם להפוך כל לוח מחיק ו/או מסך הקרנת מקרן - למסך מגע!

ה- WiisyScreen מאפשר בכך להימנע מרכישת מסכי מגע מיוחדים יקרים ולנצל את הלוחות והמקרנים הקיימים בכיתות ובאולמות ולהשתמש בהם כאילו היו מסך מגע ובכך לייצר כלי מיטבי להרצאות, שיעורים ופרזנטציות.

אופן המימוש:
WiisyScreen הוא מוצר המורכב מתוכנה וחומרה. התוכנה הינה תוכנה למחשב (Desktop Application), פותחה בטכנולוגיות דוט-נט מתקדמות ובשפת #C. בנוסף המוצר עושה שימוש בשלט (Controller) של Nintendo Wii וב"עט" עם נורת לד אינפרה אדום בקצהו, שפותח במיוחד במסגרת הפרויקט.
ממקמים את שלט ה- Wii מול מסך ההקרנה. הקישור בין שלט ה- Wii לרכיב התוכנה הוא באמצעות קישוריות Bluetooth.
שלט ה- Wii מזהה את האור המופק מנורת הלד שבקצה העט המיוחד שמחזיק המרצה ומשדר לתוכנה את מיקום העט במרחב. התוכנה מפרשת את המיקום במרחב ביחס לנקודות במסך שהוגדרו מראש ע"י המפעיל ומדמה לחיצת עכבר. בתחילת השימוש, מבצע המשתמש כיול ראשוני בארבע פינות במסך כדי לסמן לתוכנה את גבולות המסך. פעולת כיול זו מאפשרת למשתמש לבצע כיול גם במסכים גבוהים / גדולים שבהם אין למרצה גישה חלקים הגבוהים בלוח  ע"י כיול על חלק מהמסך בלבד ותיקון חכם למסך כולו.
פיצ'רים נוספים:
תוכנת ה- WiisyScreen מספקת כלים נוספים כגון תוכנת "צייר" מיוחדת המאפשרת למרצה לשרטט שרטוטים בעזרת העט המיוחד, לשמור את השרטוט בלחיצת כפתור, שליטה על שקיפות מסך הצייר במידה ורוצים לשרטט על-גבי המצגת שמאחורי השרטוט וכיו"ב.
כמו כן WiisyScreen מאפשר ליצור מאגר של קיצורים וקישורים לתוכנות שימושיות ולאפשר הפעלה שלהן בלחיצת כפתור אחת להגברת הנוחות למרצה, ובכך למנוע ממנו את הצורך לחזור לשולחן/מחשב ובמקום זה להישאר ליד הלוח ולהפעיל את המחשב בעזרת עבודה עם העט המיוחד.